Ücretsiz 10 SEO Aracı

SEO, arama sonuçlarında sitenin yükselmesi için yapılan çalışmaya verilen isimdir. Bu makalemizde sitenize yapacağınız SEO çalışması için kullanabileceğiniz ücretsiz 10 SEO aracı hakkında bilgilendirme yapalım istedik.

Ücretsiz SEO Araçları

SEO uzmanı herhangi bir siteye SEO çalışması yaparken bunu bir plan ve analiz doğrultusunda gerçekleştirir. Yapılacak analiz için kullanılabilecek bazı programlar vardır ve bunlar online sistemler olduğu için bazıları ücretli bazıları ücretsizdir. Ücretli SEO araçları gibi hizmet veren belki de para ödememenizi kolaylaştıracak en iyi ücretsiz 10 SEO aracı bu makalede belirtilmiştir.

1-Google PageSpeed Insights

PageSpeed sitenizin açılış hızını test etmeye fayda sağlayabilen online platformdır. Bu platformu kullandığınızda sitenizde olan açılış problemlerini görebilirsiniz.

2-Google Analytics

Google analytics, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir SEO aracıdır. Platform üzerinde neredeyse tüm SEO analizlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.  Platformu kullandığınızda sitenizi kimlerin ziyaret ettiğini hangi sayfalarda gezindiklerini görebilirsiniz.

3-Keywordtool

Web sitenizin anahtar kelime yoğunluğunu inceleyebilmek ve analiz edebilmek için kullanabileceğiniz başarılı bir sitedir.

4-Bing Web Yönetici Araçları

Bing, Yahoo arama motoru ile kitlenizin genişlemesine imkan sağlayan bir sitedir. Google dostu bu siteyi kullanarak sitenizi bir adım daha ileri taşıyabilirsiniz.

5-Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google anahtar kelime planlayıcısı özellikle reklam verenlere ücretsiz hizmet sunmaktadır. Anahtar kelimelerinizi arayarak ya da listesini seçerek planlamanızı yapabilirsiniz.

6-Google Trendler

Google’de trend olan gündemi yakalayabilmek ve aratılan konuları görebilmek için kullanabileceğiniz bir araçtır.

7-Similar Web

Similar Web, rakiplerinizin analizini yapabileceğiniz önemli bir araçtır. Bu platformda aynı zamanda kendi sitenizin trafik istatistiklerinizi de yapabilirsiniz.

8-Mozbar

Mozbar, SEO araçları içerisinde en çok kullanılanlar arasında yer alır. SEO açısından ihtiyacınız olan birçok veriyi görmenize imkan sağlayabilir. Mozbar ücretsiz olarak sınırlı kullanabileceğiniz, ancak parayla satın alabilen bir araç olduğunu da söyleyebiliriz.

9-Google Web Yönetici Araçları

Google’de tüm verilerinizi kontrol etmenize imkan sağlayan bir araçtir.

10-Screaming Frog SEO Spider Tool

Bu araçla sitenizdeki etiketleri, açıklamaları, anahtar kelimeleri gibi birçok detayı inceleyebilir hata varsa bulup optimize edebilirsiniz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Referanslar
Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin
Teklif Alın

Profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa, teklif almak için bilgilerinizi bırakabilirsiniz.