Sıra Bulucu

Tool buraya gelecek

Web Sitesinin Konum Sayısı Neden Önemlidir?

Web sitenizdeki içeriklerin anahtar kelimeler bakımından konumunu takip etmeniz SEO çalışmalarınız için size verimlilik sağlayabilecektir. Verimliliğinizin ne konumda olduğunu gördükten sonra buna uygun olarak çalışmalarınızı düzenleyebilirsiniz. Sıra bulucu aracı sayesinde anahtar kelime takiplerinizi ücretsiz ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Web sitenizde yer alan içeriği değiştirebilir ve daha farklı bir konuma gelmeyi bu araç sayesinde fark edebilirsiniz. SEO çalışmalarınızın gidişatı hakkında da çalışma bitmeden ne konumda olduğunu görebilirsiniz. Bu size kaliteli bir iş yaptığınızın ispatını oluşturmaktadır. Bundan dolayı arama motoru  içerisinde web sitesinin konum sayısı önem arz etmektedir.

Sıra Bulucu Anahtar Kelime Yardımı Yapar Mı?

Sıra bulucu ile web sitenizin anahtar kelimelerinin içeriğinizi ne kadar ön planda tuttuğunu anlayabilirsiniz. Aynı zamanda sıra bulucu aracı sayesinde hangi anahtar kelimeden başarısız sonuçlar elde ettiğinizi de hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca sıra bulucu aracı girmiş olduğunuz anahtar kelimeleri ya da anahtar kelime gruplarını web sitenizin hangi sayfasında yer aldığını rahatlıkla bulabilir. Yani sitelerin taramasını yaparken genel olarak değil detaylı olarak yapmaktadır. Sıra bulucu aracı yardımı ile hangi anahtar kelimeden kaynaklı geri konumda olduğunuzu anlayıp, içerikteki bu yanlış yönelim için değişiklik yapabilirsiniz. 

Sık Sorulan Sorular

Sıra bulucu web sitenize ait olan arama motorundaki konumu tespit etmenizi sağlayan bir seo aracıdır. Sıra bulucu için herhangi bir siteye ya da firmaya üye olmanız gerekmemektedir. Bu araç sınırsız sorgu yapabilmenize izin verir. Farklı anahtar kelime araması için web sitenize ait olan arama sonuçlarının konumunu tespit etmek isteyenler vardır.  Sıra bulucu aracı ile bu tespitinizi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Sıra bulucu aracı, herhangi bir anahtar kelimenin arama sonuçlarındaki konumun öğrenilmesini sağlamak için arama motorunu 10 sayfaya kadar araştırabilmektedir. Kişilerin çoğu araştırma yaparken maksimum 3. Sayfaya kadar gelirken, sıra bulucu aracı detaylı ve kapsamlı bir doküman oluşturmak için geniş çaplı araştırma yapmaktadır. Sıra bulucu aracı farklı sitelerde farklı sonuçlara kadar arama yapabilmektedir. Yani bir sitede yer alan sıra bulucu ile başka bir sitede yer alan sıra bulucunun arama motoru taraması aynı olmaz. Birinde 50. Sıraya kadar tarama yapılırken bir diğerinde 100. Sıraya kadar tarama yapılmaktadır.

Sıra bulucu aracı ile web sitenizin konum tespitini yapabilmek için aşağıdaki listede yer alan adımları takip etmelisiniz.

  • Öncelikle web sitenize ait olan ana sayfa URL adresinizi girmelisiniz.
  • Anahtar kelime için verilen “ anahtar kelime “ kutusuna dilediğiniz anahtar kelimeyi girebilirsiniz.

Örnek verecek olursak seo analizi ile ilgili web sitenizde bir içerik var ve bu içeriğin arama motorunda ki konumunu merak ediyorsunuz. Bu konumu kontrol etmek için anahtar kelimeye ait olan kutuya “seo analizi” yazmanız gerekmektedir. Anahtar kelimeleriniz ek almamalı ve yazımı esnasında her biri ayrı satırda yazıyor olması gerekir.

  • Web sitenize ait olan arama motoru konum sonucunun kontrol edilmesi için bu işleme ait olan butonu tıklamalısınız.
  • En sonda ise anahtar kelime konumunu bul seçeneğine tıklamalısınız.

Bir süre bekledikten sonra arama sonuçlarınız ekranda belirecektir. Eğer konumunuz üst sıralarda yer alıyorsa araç bu konum araştırmasını birkaç saniye içerisinde tamamlamaktadır. Fakat konumuz daha alt sıralarda ise sıra bulucu aracı tam konumu tespit edebilmek için belirli bir süreye ihtiyaç duyacaktır.