Seo Uyumlu İçerik Nedir ?

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamını taşıyan, arama motorunu kullanan kişilerin yaptıkları aramalar sonucunda web sitenin ilk sıralarda listelenmesi için yapılan çalışmaların ismidir. Seo çalışması amacında, Seo işlemi yapılan sayfanın arama sonuçlarında üst sıralarda olmasını sağlamak ve web sitesini aktif bir hale getirmek vardır.

Seo uyumlu içerik ise belirli anahtar kelimelerin kullanılarak net bilgilerin yer aldığı aynı zamanda yaratıcı web site içeriğine sahip yazılardır. Seo uyumlu içeriğin amacı ise web sitesinde bulunan yazının arama sonuçlarında, anahtar kelimeleri doğru kullanarak, en üst sıralarda olmasını sağlamaktadır.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo uyumlu makale, içeriğinde özgünlük ve kalite barındırmalıdır. Bu çalışma kapsamında alınan işlerin amacı her zaman web sitesini üst sıralara taşıyabilmektir. Yalnız okuyan kişiyi gereksiz bilgiler, kandırmaca kullanılan anahtar kelimeler ile meşgul ederseniz bu herhangi bir kazanım oluşturmayacaktır. Buna bağlı olarak seo uyumlu makale nasıl yazılır sorusuna uygun kelimeler topluluğunu okuyanı sıkmadan, net, özgün ve kaliteli içeriklerle donatarak cevabı verilebilir.

Web sitesinin ziyaretçi süresini belirleyen en önemli kriter yazının kalitesidir. Yazılan makalenin özgünlük oranı yüksek olduğunda bu arama motoru tarafından zaten ödüllendirilecektir. Yazınızın içerik kalitesinden emin olduğunuz zaman daha da üst sıralara çıkabilmek için SEO kurallarına dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede seo uyumlu makale tam anlamıyla hazırlanmış ve yazıdan % 100 verim sağlanmış olur.

Peki bu %100 ‘lük verimi sağlayabilmek için gerek okuyucu açısından gerek web sitesi açısından seo uyumlu makale yazmanın kuralları nelerdir?

Yazım Kuralları: SEO uyumlu yazılar yazdığınız zaman muhakkak dil ve imla kurallarına dikkat edin. Yazı kalitenizi oldukça yukarı taşıyacaktır.

Anlam Bütünlüğü: Yazılarınız da her zaman giriş – gelişme – sonuç bütünlüğü oluşturmalısınız.

Niş İçerik: SEO uyumlu yazı yazarken kesinlikle kopyala yapıştır yapmamalısınız. Tamamen özgün cümleler eşliğinde kaliteli yazılar oluşturmalısınız. Eğer herhangi bir alıntı yapılması gerekiyorsa bunun mutlaka belirtilmesi gerekmektedir. Yazacağınız yazı ile ilgili detaylı araştırma yapmalısınız. Bütün araştırmaların sonucunda ortaya diğer siteler ile aynı olmayan yazılar ve farklı bilgi içerikleri oluşturmalısınız.

Anahtar Kelime Analizi: Bir web sitesinin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilmesinin temel sebebi, anahtar kelimenin doğru kullanılmasıdır. SEO uyumlu makale ile ilgili anahtar kelime bulmak için arama motorlarında ücretsiz araçlar yer almaktadır. Bu alternatifler eşliğinde doğru anahtar kelimeleri kullanarak web sitesini üst sıralara yerleştirebilirsiniz.

Anahtar Kelime Sıklığı: SEO uyumlu makale yazımı, sürekli anahtar kelime kullanılması anlamına gelmemektedir. Anahtar kelime %0.5 – %2.5 aralığında kullanılmalıdır. Anahtar kelime kullanım sıklığı için orta yollu bir akışta ilerlemeniz gerekir.

İçerik Başlığı:  Başlık belirlenen anahtar kelimelerle başlamalıdır. Minimum 3 kelime maksimum 6 kelime içermelidir. Başlıkların okuyucuların ilgisini çekmesi web sitesinin ziyaret sayısını arttıracaktır.

İçerik Uzunluğu: SEO uyumlu yazı uzunluğu genel olarak 400 – 500 kelime aralığında olmalıdır. Arama motorları uzun yazıları sevmektedir. Bundan dolayı bazı yazıların içeriği 2000 kelimeye kadar uzamaktadır.

Paragraf Uzunluğu: SEO ideal paragraf uzunluğu 160 kelimelidir. Paragraflar bütünlük oluşturmalı ve okuyucuyu sıkmamalıdır. Her zaman aynı anlamalara yönelen cümleler kullanılmamalıdır.

Zengin Medya Öğeleri: Paragrafların arasına yerleştirilen bazen bilgi içerikli bazen de eğlence amaçlı makale zenginliği sağlayan medya içeriğidir. Tercihen yüksek çözünürlüklü olmasına dikkat edilmelidir.

URL: Kalıcı bağlantılar oluşturulurken belirlediğiniz anahtar kelimeyi içermesine dikkat etmelisiniz.   SEO için URL uzunluğu 50 – 60 karakterden oluşmalıdır. URL  uzatılmamalı, kısa, net, akılda kalıcı olmalıdır.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Referanslar
Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin
Teklif Alın

Profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa, teklif almak için bilgilerinizi bırakabilirsiniz.