Link Çıkartıcı

Tool buraya gelecek


Link Çıkartıcı

Link çıkartıcı, internet sitesinde hali hazırda olan bütün iç link ya da dış link listelemesi yapabilen site içi inceleme aracı olarak görev yapmaktadır. Link çıkartıcı sayesinde site içerisinde bulunan linklerin nofollow ya da dofollow olma durumlarının takiplerini gerçekleştirebilirsiniz. Link kelimesi Türkçe karşılığında bağlantı anlamı taşımaktadır. Herhangi bir web sitesinden link verilmesi durumunda o linke tıklandığında, verilen site otomatik bir şekilde açılmaktadır. Linkler yalnızca siteler değil, aynı zamanda dosyalara da verilebilmektedir. Sitede olduğu gibi bu kez bu linke tıklandığında dosyaya yönlendirme gerçekleşecektir. Dosyaların linkleri bazen bilgisayara ya da o esnada kullanılan cihaza indirme de gerçekleştirebilmektedir. Link çıkartıcı kullanımı sayesinde arama motorlarında var olan bütün linkleri listelemeden geçirebilirsiniz. Seo danışanları web sitesi optimizasyonu işlemi yaparken link çıkartıcı kullanımına önem vermektedir. Bu durum siteler arasında herhangi link benzerliği yaşanmaması açısından oldukça önemlidir.

Link Çıkartıcı Ne İşe Yarar

Link çıkartıcı ne işe yarar, sorusu özellikle yeni seo danışanlığı yapmaya başlayan kişiler için önemli bir soru haline gelmektedir. Link çıkartıcı kullanımı ile  web adresinin içeriğinde yer alan bütün iç linkler ( kategori, makale, bütün sayfalar vb. ) ile dışarıya gidebilecek olan yani dış linkler gösterim sağlamaktadır. Bu gösterim belirli bir listeleme eşliğinde analiz edilmektedir. Link çıkartıcı kullanımı ile sitede yer alan bütün linklerin taramasını ve kontrolünü oldukça kısa bir zamanda ve kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  Seo danışanı link çıkartıcı analizi oldukça sık kullanmaktadır. Bunun sebebi ise Web sitesine ait olan bütün içeriklerin linklerini taramadan geçirebilmesidir. Otomatik bir şekilde sitede yer alan bütün linklerin taraması yapıldığından dolayı seo danışanı iş anlamında hızlı bir ilerleme göstermektedir.

Link Çıkartıcı Nasıl Kullanılır?

Link çıkartıcı kullanımı için oluşturulmuş pek çok web sitesi mevcuttur. Herhangi birine erişim sağlayarak web sitesinde yer alan bütün linklerin analiz listesini link çıkartıcı aracılığı ile sağlayabilirsiniz. Site ismi bazı sorgulamalarda istenilmektedir. Bu durum programın çalışabilmesi için gereklidir. Seo danışanı link çıkartıcı kullanımı hakkında bilgili olmalıdır.