Genel Veri Koruma Yönetmeliği

Avrupa birliği tarafından bu kapsamda yer alan ülkelerin, bireylerin dijital ortamda bulunan kuruluşlara üye olma, kayıt yaptırma ya da alışveriş yapma gibi nedenler ile paylaşmak zorunda kaldığı bilgilerin, başka bir alanda kötü amaçlı kullanılmaması için korunması ve gerekli olan şartlar dışında gizliliğinin her daim sağlanmasına ait yönetmeliktir.

Sametsaglam.net web adresi olarak üyelerimize bu yönetmeliğe uyduğumuzu ve bu kapsamda kanunen hakları bulunduğunu söylemek isteriz.

Genel Veri Koruma Yönetmeliği Ne İşe Yarar?

Bireylerin verilerini gizliliği ve korunması konusunda yapılan yasal yaptırımlara sahip olunmasıdır. Kişilerin bu yönetmelik aracılığı ile kanunen özlük hakları ve güvenliği güvence altına alınmış olur.

Sametsaglam.net sitesi kapsamında bu yönetmeliğin avantajlarını kullanabilmeniz için, yönetmelik ile uyum sağladığımızı müşterilerimiz bilmelidir.

Genel Veri Koruma Yönetmeliği Neleri Planlamayı Amaçlamaktadır?

Verileri toplamakta olan firmaların doğru iş yapabilmesi, müşterilerine ait olan bilgilerin nasıl tutulduğuna dair kayıt tutmaları veya sürekli iletişim kurdukları kişilere veri paylaşımı açısından yalın ya da sade bir antlaşma metni sunulmasını amaçlamaktadır.

Firmamız kapsamında bu amaçlar doğrultusunda her zaman müşterilerimizin lehine hizmetler verilmektedir. Planlanmış olan yönetmeliğin tarafımızdan açık anlatımını size sunmak isteriz.

  • Firmamız şeffaf olmakta ve bilgi toplanması durumunda açıkça belirtmektedir. Bilgi paylaşımı konusunda o kişiden izin alınır.
  • Karşılıklı mutabakat içerisine girecek olduğumuz antlaşmaları yapacağımız kişilerle açık ve yalın bir dille kendimizi belirtiriz. Bu sayede firmamız tarafından kafa karıştırıcı herhangi bir durum oluşmasını engelleriz.
  • Herhangi bir hizmet kapsamında firmamıza verilen bilgileri görme ve bilgilerin doğruluğunun kontrolü sağlama hakkına sahiptir. Aynı zamanda yanlış bilgilerin değiştirilmesi hakları da firmamız tarafından verilmektedir.
  • Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin nasıl tutulduğuna dair kayıtlarımı vardır. Kayıtları detaylıdır. Gerektiğinde kullanılması için kayıtların saklandığı güvenli alan söz konusudur.
  • Firmamız tarafından herhangi bir veri ihlali sonucu firmamız oldukça büyük maddi zarar görecektir. Bundan dolayı genel veri koruma yönetmeliği kapsamında uyulması gereken kurallara sametsaglam.net olarak en doğru ve düzenli şekilde uymayı, hiçbir zaman ihmal etmemekteyiz.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Referanslar
Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin
Teklif Alın

Profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa, teklif almak için bilgilerinizi bırakabilirsiniz.